top of page

Malować zaczęłam zanim nauczyłam się czytać i pisać. Jako dziecko próbowałam wszystkich form rysunku i malarstwa, łącznie z kredą na asfalcie. Wszystko było dozwolone.

Przełom nastąpił kiedy poznałam artystę malarza Macieja Wiznera, który w ciągu dwóch tygodni nadał nowego znaczenia mojej dotychczasowej „twórczości”. Zmienił mnie, rozpoczął kształtowanie, nie był łatwym nauczycielem a ja nie byłam łatwym uczniem… kiedy nie pasował mi jakiś przedmiot, ustawiony przez niego na martwej naturze, ja po prostu go zdejmowałam… a on wracał i z furią stawiał go z powrotem.. Doskonale to pamiętam: to była szklana karafka z korkiem w kształcie kuli, wówczas dla mnie niemożliwa do narysowania. Myślałam, że nie zauważy..

Wykształcenie plastyczne zdobyłam studiując Malarstwo pod okiem profesora Lecha Wolskiego na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Początkowo uparłam się, że będę grafikiem, niestety nic z tego nie wyszło. Pamiętam zdziwienie profesora: Pani? Grafikiem? Nigdy! Pani jest urodzonym malarzem!!!  

Potem życie potoczyło się innym torem i na jakiś czas odstawiłam pędzle i sztalugę, aby powrócić z nową weną i inspiracjami w 2010 roku. Od tego czasu poświęcam malarstwu prawie każdą wolna chwilę, Tematyka, która mnie szczególnie inspiruje to człowiek, pejzaż i moda z którą od kilku lat związana jestem też zawodowo.

Brałam udział w wielu wystawach grupowych i kilku indywidualnych. Moje prace dostępne są w kilku galeriach stacjonarnych i internetowych w kraju i za granicą.

 

Wystawy:
- maj 2014 wystawa w Galerii Pani Anny Kareńskiej towarzysząca występowi Zbigniewa Zamachowskiego w Nekielce koło Poznania

- czerwiec - lipiec 2016 wystawa w Galerii Taras w Hotelu Port 110 w Iławie

- październik 2021 Ogólnopolskie Biennale Rysunku "CZAS-RUCH-PRZESTRZEŃ" w Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku

bottom of page